17 kwietnia – Śniadanie wielkanocne

Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońce blasku.
I wielka miłość rośnie w nas. Miłość do ludzi, do przyrody.
W zielone każdy gra.
Już zima poszła spać za morze, a w naszych sercach radość gra.

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do powagi, zadumy, a także i radości, jaką niosą ze sobą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne. Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich.

Od początku Wielkiego Tygodnia w naszym przedszkolu będzie panowała świąteczna atmosfera. czas, w Dzieci poznają zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych. Nie zabraknie też prac plastycznych: pięknych pisanek, kurczaków, zajączków, kartek świątecznych z życzeniami.

Przedszkolaki wraz z nauczycielami przygotują uroczyste śniadanie wielkanocne, na którym z pewnością nie zabraknie tradycyjnych potraw, takich jak jajko, biała kiełbaska, czy szynka.

W związku z tym, przed świętami, w ramach zajęć przedszkolaki w grupach ozdobią sylwetkę pisanki różnymi materiałami (bibuła, klej, nożyczki, kolorowa wycinanka, plastelina, kredki świecowe).Wezmą również udział w konkursach, zagadkach słownych ukrytych w papierowych jajeczkach, zabawach muzyczno – ruchowych, integracyjnych itp.

Przedszkolaki przy pomocy nauczyciela wystroją i ułożą koszyk wielkanocny. Po wykonaniu i udekorowaniu koszyk wędruje na wcześniej przygotowane i widoczne miejsce, tak by wszyscy mogli go oglądać.