19 lipiec – Dzień Czerwonego Kapturka

Czerwony Kapturek – to baśniowa postać, malutka dziewczynka nosząca czerwone nakrycie głowy. Wywodząca się z baśni ludowych, a opisana po raz pierwszy przez Charles’a Perraulta w 1697 roku. Postać Czerwonego Kapturka pojawiła się w niezliczonej ilości powieści, filmów i opowiadań dla dzieci. Przygody tej małej bohaterki są ogólnie znane w całej Europie. Swoją wersję Czerwonego Kapturka napisali również Bracia Grimm. Początkowo Bracia Grimm napisali dwa opowiadania, które później złączyli. Ostateczny kształt baśń przybrała dopiero w wydaniu z 1857 roku.

W tym dniu Dzieci porównają znane przez siebie historie Kapturka, sprawdzą czy wszyscy znają taką sama bajkę czy są jej różne wersje oraz wykonają pracę w tematyce bajki.