25 PAŹDZIERNIKA Światowy Dzień Zwierząt (przeniesiony z 4 X)

Święto zwierzaków ustanowiono w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji. Dzień obchodów 4 października odnosi się do wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Cele święta są od lat niezmienne: mają zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt

Dzieci opowiedzą kolegom i koleżankom o swoich domowych pupilach, co lubią jeść i jak należy się nimi opiekować.

Po śniadaniu odbędą się również zabawy i zajęcia pod hasłem Nasi ulubieńcy. Po wspólnej wyprawie do ZOO w rytmie naszej ulubionej piosenki przedszkolaki wysłuchają fragmentów wiersza J. Brzechwy pt. ZOO w wykonaniu. Następnie będą czekały takie atrakcje jak: zagadki słowne i słuchowe, „zwierzęca gimnastyka”.