22 stycznia – Warsztaty z pierwszej pomocy

22 stycznia –  Warsztaty z pierwszej pomocy

Pierwsza pomoc z Misiem to ciekawa zabawa prowadzona przez specjalnie przeszkolonych instruktorów, którzy wraz z dziećmi bawią się, ćwiczą i rysują. Warsztaty dla dzieci w tym wieku pomagają oswoić się z tematem pierwszej pomocy oraz rozwijać w nich od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia pomocy innym.
Spotkanie to ma na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

Oczywiście szkolenie nie zrobi z przedszkolaków profesjonalnych ratowników, ale nauczy dzieci radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Bardzo ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy.