Żywienie Dzieci

Wspólne posiłki stanowią okazję do spróbowania różnorodnych dań i poznania zasad zachowania się przy stole. Dzieci otrzymują posiłki kolorowe, urozmaicone pod względem składników odżywczych, ciepłe i smaczne. Posiłki są zawsze przygotowywane ze świeżych produktów, bez ulepszaczy i konserwantów.

W zależności od potrzeb możemy zaoferować naszym przedszkolakom odpowiednią dietę np.: bezglutenową, diabetyczną, eliminacyjną, bez-mleczną, bez-jajeczną, bez-pszenną, hipoalergiczną, niskotłuszczową. Przedszkole zapewnia stały, swobodny dostęp do wody. Dzieci jedzą posiłki w swoich salach.

Godziny posiłków:

• I śniadanie 9:00 – 9:25
  • II śniadanie 11:00 – 11:30
  • obiad 12:00 – 13:00
  • podwieczorek 16:00 – 16:30

Własna kuchnia

Mając na uwadze stały wzrost standardów opieki nad dziećmi oraz oczekiwania rodziców naszych podopiecznych postanowiliśmy otworzyć własną kuchnię, która zaopatruje wszystkie przedszkola Happy Kids. Priorytetem jest tutaj wysoka jakość posiłków, które mają być smaczne, zdrowe i różnorodne. Happy Kids ma ambicje kreowania prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci od najmłodszych lat.

Własna kuchnia to przede wszystkim wzrost kontroli jakości przygotowywanych posiłków dla naszych przedszkolaków. Istotne jest, że w przypadku dzieci z alergiami pokarmowymi menu ustalane jest indywidualnie z uwzględnieniem potrzeb żywieniowych danego dziecka. Ważne iż przez cały rok wszystkie dzieci mają zapewnione nie tylko zdrowe i zbilansowane posiłki, ale i opiekę dietetyczną.