Projekty Edukacyjne

Zajęcia dodatkowe w ramach czesnego

Chcąc wzbogacić ofertę podstawy programowej i rozwijać kreatywność i samodzielność naszych wychowanków korzystamy z Metody Projektów. Projekty Badawcze dają dzieciom bardzo dużą odpowiedzialność za ich własny rozwój, umożliwiając jednocześnie wychowawcom realizację programu w innowacyjny i atrakcyjny sposób. Jest to metoda, dzięki której dzieci i dorośli zmieniają swoje podejście do nauki. Zajmują się tylko tym co ich interesuje, tym co zagadkowe i nieznane – tym co jest dla nich ciekawe. Metoda ta zakłada, że zdobywanie przez dzieci wiedzy i umiejętności jest procesem naturalnym i spontanicznym.

Odyseja Umysłu

W tym roku rozpoczynamy w naszych przedszkolach nowe zajęcia z cyklu „Odyseja Umysłów”. W każdym miesiącu zaczynając od września, nasze przedszkolaki będą zagłębiać się w świat nowych, ciekawych, czasami tajemniczych i nieznanych im zagadnień. Razem z nauczycielami będą wyruszać w pełną przygód Odyseję Umysłów, podczas której będą poznawać różne dziedziny ze świata nauki, kultury, sztuki i wielu innych dziedzin.

Każdy miesiąc będzie inny i zupełnie wyjątkowy, a każda Odyseja zostanie zakończona wydarzeniem podsumowującym całomiesięczną podróż. Mamy nadzieję, że również Państwo zaangażują się zarówno w przygotowanie dzieci do „wyprawy” jak i wydarzenia towarzyszące podsumowaniu miesięcznych poczynań dzieci.

Niezwykłe spotkania

Zapraszamy do naszego przedszkola ludzi wykonujących codzienne-niecodzienne zawody. Przede wszystkim rodziców naszych przedszkolaków. W trakcie spotkań uczniowie poznaja zawody, zainteresowania i intrygujący świat pasji ludzi dorosłych.

„Cała Polska czyta dzieciom”

Zachęcamy rodziców, w miarę ich możliwości czasowych, do aktywnego uczestniczenia w życiu przedszkolnym. Zapraszamy, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” do czytania lub opowiadania bajek w czasie poobiedniego odpoczynku. Dla przedszkolaków wizyta rodzica w przedszkolu jako gościa honorowego w grupie jest powodem do wielkiej dumy, dzieci długo pamiętają dzień, w którym rodzic zajął miejsce wychowawcy.

Akademia savoir – vivre’u

Jak zachować się na imieninach u cioci? Kto pierwszy podaje rękę na powitanie? Co zrobić ze sztućcami po skończonym obiedzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dzieci poznają właśnie podczas zajęć przedszkolnej Akademii.