Happy Kids – przedszkole sportowe – Kraków

Ruch dziecka ma ogromny wpływ na jego rozwój na wielu płaszczyznach. Kształtowanie świadomości własnego ciała jest bardzo istotne w tym wieku. Dzieci nie tylko dbają o swoje zdrowie poprzez zajęcia sportowe, ale też uczą się odpowiedzialności, opanowania i zdyscyplinowania. Ponadto ćwiczą pracę w grupie poprzez współdziałanie i wspólne zabawy grupowe. To kształtuje także umiejętność porozumiewania się ze sobą, uczciwość i zdrową rywalizację. Sport i zabawy ruchowe zawsze dają dużo radości, pozwalając dzieciom na wyładowanie się. Ruch na świeżym powietrzu z pewnością wpływa na nie lepiej niż spędzanie czasu przed komputerem czy telewizorem.

 

Profil sportowy – Kraków – zajęcia

 

Zajęcia sportowe w naszym przedszkolu podnoszą ogólną wydolność i sprawność fizyczną, angażując wszystkie partie mięśniowe dziecka. W przeciągu tygodnia odbywają się m.in. takie zajęcia, jak:

 

  • gimnastyka korekcyjna – ma na celu zapobieganie wadom postawy (płaskostopiu, skrzywieniom kręgosłupa), które mogą zacząć się rozwijać już w najmłodszych latach;
  • aktywności taneczno-rytmiczne – opierają się na nauce prostych układów choreograficznych, które kształtują u dziecka poczucie rytmu i koordynację ruchową;
  • ćwiczenia połączone z zabawą – rozwój poprzez gry i rozrywkę, często z użyciem sprzętu gimnastycznego przy asekuracji nauczyciela;
  • sportowa teoria – zajęcia, które uczą dzieci o różnych dyscyplinach sportu.

 

Prócz zajęć sportowych dzieci uczą się też języka, sztuk plastycznych, podstaw matematyki i wielu innych przydatnych umiejętności. Dodatkowo płatne są też zajęcia baletu, nauka pływania czy judo. Polecamy też nasz profil artystyczny. Przedszkole sportowe – Kraków – zapraszamy do zapisów!

 

Nasze przedszkola sportowe w Krakowie: